Praca dla Fundraisera

06.03.2024 | Aktualności

Stowarzyszenie „Po MOC” poszukuje fundraisera/ki

Opiekuna Darczyńcy Biznesowego

Rodzaj pracy: hybrydowo – zdalnie oraz stacjonarnie w Katowicach

Podróże służbowe/mobilność: gotowość do pracy w terenie (cała Polska) – spotkania z Darczyńcami.

Okres zatrudnienia: od kwietnia 2024

Wymiar pracy: cały etat

Wynagrodzenie: 8 000 – 12 000 brutto, w zależności od doświadczenia

O organizacji:

Stowarzyszenie „Po MOC” dla Kobiet i Dzieci im. Marii Niepokalanej założone zostało w 2001 roku. Pomaga kobietom i ich dzieciom zagrożonym lub dotkniętych przemocą seksualną, fizyczną i psychiczną, ofiarom handlu ludźmi oraz ich rodzinom. Obecnie prowadzi całodobowy Ośrodek Rehabilitacyjno – Wychowawczy dla kobiet oraz kobiet z dziećmi oraz działania szkoleniowe i profilaktyczne. Trwają prace nad otwarciem Centrum Opiekuńczo – Rozwojowego im. św. Józefa (aktualnie w budowie – http://budujemycosdobrego.pl), w ramach którego dostępne będę m. in. żłobek i przedszkole – przyjazne rodzinie, przygotowane na naukę wielozmysłowego doświadczania świata.

Nasze oczekiwania wobec kandydata/ki:

Potrzebujemy osoby odpowiedzialnej i zadaniowej, umiejącej nawiązać dobry kontakt z ludźmi, zorientowanej na pracę zespołową. Człowieka z poczuciem misji i gotowego na wyzwania. Osoby, samodzielnej, która ogarnie wielość naszych zadań i będzie pozyskiwać środki finansowe, umożliwiając sprawnie funkcjonowanie całego zespołu.

Co jest niezbędne, na tym stanowisku:

  • Doświadczenie w pracy związanej z fundraisingiem.
  • Umiejętność tworzenia i prezentowania skutecznej oferty dla biznesu oraz współpraca z Darczyńcami biznesowymi.
  • Zdolność samodzielnego i sprawnego zarządzania kilkoma projektami jednocześnie.
  • Znajomość oraz umiejętne wykorzystywanie narzędzi fundraisingowych (tj. newsletter, organizacja eventów, zbiórki publiczne i online, direct mailing, współpraca z mediami, a szczególnie cenne będzie doświadczenie we współpracy z biznesem),
  • Biegłość w wykorzystaniu mediów społecznościowych w kontekście fundraisingu.
  • Znajomość oraz stosowanie się do zasad etycznych fundraisingu.
  • Gotowość do ciągłej nauki oraz wdrażania zmian w organizacji.
  • Umiejętność poszukiwania rozwiązań oraz zdolność podejmowania decyzji.
  • Wysoka kultura rozmowy, umiejętność prezentacji oraz prowadzenia wystąpień publicznych.
  • Umiejętność pisania, redagowania ofert, maili, listów, pism, zapytań oraz tworzenia prezentacji.
  • Wytrwałość i elastyczność.
  • Gotowość do ciągłej nauki oraz wdrażania zmian.

Wymagania:

Doświadczenie w pracy związanej z fundraisingiem lub dziedzinach pokrewnych tj. marketing, public relations, pozyskiwanie klientów, sprzedaż.
Wysokie kompetencje komunikacyjne oraz interpersonalne.

Zakres obowiązków:

  • Tworzenie i prowadzenie kampanii zbiórkowych na na cele wskazane przez stowarzyszenie.
  • Tworzenie systemów pozyskiwania i utrzymywania Darczyńców.
  • Utrzymywanie kampanii zbiórkowej na budowę Centrum Opiekuńczo – Rozwojowego im. św. Józefa (http://budujemycosdobrego.pl).
  • Pozyskiwanie Darczyńców regularnych.
  • Pozyskiwanie darowizn od Darczyńców biznesowych.
  • Udział w wystawach i targach.
  • Opieka nad Darczyńcami biznesowymi.
  • Wykorzystywanie kanałów mediów społecznościowych do prowadzonych działań.
  • Przygotowywanie raportów i sprawozdań dla Darczyńców.
  • Zarządzanie bazą Darczyńców.
  • Zarządzanie kontaktami oraz relacjami z kluczowymi partnerami, organizacjami partnerskimi oraz Darczyńcami.

Co oferujemy?

• Pracę z misją w stabilnej organizacji pozarządowej.
• Praca z doświadczonym zespołem specjalistów zajmujących się ważnym problemem społecznym.
  Możliwość rozwoju zawodowego w organizacji pozarządowej.
• Wynagrodzenie w wysokości 8 000 – 12 000 zł brutto – w zależności od doświadczenia i umiejętności
• Częściowa możliwość pracy zdalnej w zależności od aktualnych zadań.
Rekrutacja:
O co będziemy pytać podczas rozmowy rekrutacyjnej?
Chcemy uczciwie pogadać o Twojej motywacji do pracy, potrzebach, tym co robisz w życiu i dlaczego podejmujesz się fundraisingu.
Będziemy pytać o Twój sposób funkcjonowania w pracy – jak sobie organizujesz obowiązki, czego potrzebujesz, co sprawia Ci trudność. Sprawdzimy Twoje kompetencje fundraisingowe.
Zapytamy o Twoje doświadczenia, które pomogą Ci w realizacji zadań na stanowisku fundraisera.

Harmonogram. W jaki sposób się zgłosić?

I etap:
Przygotuj swoje CV i list motywacyjny, w którym przekonasz nas do tego, że to Ty jesteś najlepszym kandydatem na fundraisera/fundraiserkę w Stowarzyszeniu Pomoc. Będziemy czytać z uwagą i zapewniamy, że odpowiemy na każde zgłoszenie.
CV i list motywacyjny zapisz jako pliki PDF i dołącz w formie załączników do wiadomości. Prosimy, aby załączniki nie przekraczały w sumie 2 MB.
❗️Swoje zgłoszenie prześlij mailem na adres pomoc@po-moc.pl w temacie wiadomości umieść zdanie: fundraiser – rekrutacja.
II etap:
Wybrane osoby otrzymają zadania do wykonania – sprawdzimy Twoje umiejętności praktyczne (związane z kompetencjami fundraisingowymi).
III etap:
Z wybranymi osobami przeprowadzimy rozmowę telefoniczną/spotkanie online.
IV etap:
Wybrane osoby po trzecim etapie zaprosimy na kolejną, bardziej szczegółową rozmowę z zarządem Stowarzyszenia Pomoc.

Terminy rekrutacji:

  1. Do 20.03.2024 r. – I etap (nadsyłanie zgłoszeń)
  2. Termin ustalany indywidualnie, nie później, niż do 25.03.2024 – II etap (zadania praktyczne i teoretyczne)
  3. 26- 29.03.2024 r. – III etap (rozmowa online/telefoniczna)
  4. 3.-5.04.2024r. – IV etap (spotkania osobiste)
  5. 15.04.2024 r. – możliwe rozpoczęcie pracy (jeśli masz dłuższy okres wypowiedzenia, a bardzo będziemy chcieli z Tobą współpracować, zaczekamy na Ciebie!

pomoc@po-moc.pl

tel. 503133751

0 komentarzy